Mój tydzień rozpoczyna się we czwartek. Dzieje się tak, ponieważ w ten dzień wiele supermarketów wydaje nowe ulotki z aktualnymi ofertami i promocjami.

Zawsze we środę wieczorem biorę kartkę, długopis i zasiadam przed ekran monitora. Przeglądam produkty, które są zamieszczone w ulotkach. Bardzo często te, które stosuję są w atrakcyjnych cenach.

Pisałam już kiedyś, że nie jestem ani nałogowym zbieraczem, ani chomikiem, ALE jeżeli widzę np. płyn do naczyń, który używam codziennie i wiem, że niebawem się skończy a jest w atrakcyjnej cenie – to go kupuje. Czasem 2 lub 3 sztuki. Nie zmarnuje się, nie skończy się termin ważności bo nie zdąży 😉

Zaznaczam, że nie poluję na produkty jak najtańsze bo patrzę nie tylko na cenę, ale również na jakość. Kupuję środki sprawdzone, jedne widujecie w reklamach, innych być może nie znacie, ale przez lata testowania WIEM, które najbardziej mi odpowiadają.

Sprawa kolejna – szukam tańszych, ale nie mniej skutecznych zamienników niektórych środków. Przykładem może być płyn do mycia szyb. Nie kupuję w ogóle bo póki co, nie znalazłam tego idealnego. Obecnie stosuje wodę z octem i jestem zadowolona.

Podsumowując:

  • przeglądaj ulotki z aktualnymi promocjami
  • zapisuj na kartce to co chcesz kupić i tego się trzymaj
  • nie kupuj produktu którego do tej pory nie używałaś tylko dlatego, że jest na promocji (chyba, ze jesteś w fazie testów i szukania tego najlepszego)
  • szukaj tańszych zamienników

 

Zapraszam serdecznie na moją stronę na facebooku Oszczędzam, organizuję, porządkuję 

 

Źródło zdj. tu