Jesteśmy jak drzewa Bożena Michońśka | Bożena Michońska – Coach PCC ICF - Grodzisk Mazowiecki
Jesteśmy jak drzewa Bożena Michońśka | Bożena Michońska – Coach PCC ICF - Grodzisk Mazowiecki 16 październik 2019r. Jesteśmy jak drzewa Bożena Michońśka | Bożena Michońska – Coach PCC ICF - Grodzisk Mazowiecki Bożena Michońska

Jesteśmy jak drzewa


Co sprawia, że zachowujesz się tak a nie inaczej? Co kieruje Twoimi decyzjami? Skąd bierzesz siły, żeby pokonać przeciwności? Jak to się dzieje, że coś robisz doskonale, z łatwością podczas gdy niektóre sprawy idą jak po grudzie?


Jak znaleźć odpowiedzi na te i podobne pytania?

Zachęcam do spróbowania poniższego ćwiczenia. Wbrew pozorom nie jest łatwe, więc możemy zrobić to razem.


Wyobraź sobie, że jesteś drzewem. Zobacz je, obejdź je dookoła, dotknij.
(poświęć na to chwilę, zanim ruszysz dalej).

Najpierw przyglądnij się temu co pod ziemią. Jakie ma korzenie? Jak mocno wrosły w Twoje życie? Jak głęboko sięgają? Jak mocno wplecione są w korzenie innych drzew? Skąd pochodzisz? Co Cię ukształtowało? Komu zawdzięczasz to kim teraz jesteś?

Następnie zobacz pień drzewa. Jaki jest? Co mówi o Tobie? Kim jesteś? Jakie są Twoje wartości? Co stanowi Twoją siłę? Gdyby przeciąć pień w poprzek, co pokazałyby jego słoje? Jakie doświadczenia stanowią o ich złożoności i pięknie?

Wreszcie kolej na gałęzie. Wyobraź sobie, że każda gałąź to odrębna rola jaką masz w życiu. Jak mocne to gałęzie?  Która z nich kwitnie i jest pełna życia? Która usycha? Która dopiero wyrasta? Którą trzeba zaszczepić, bo straciła moc?

Co myślisz jak patrzysz na to drzewo?

Powyższe ćwiczenie zainspirowane książką „Mapa marzeń, mapa celów”


Zachęcam również do wysłuchania: